Корисні статті

Що робити якщо телефон не вмикається

Упевнений, що серед читачів обов'язково знайдуться ті, хто зіткнувся з такою проблемою - телефон в один чудовий момент вимкнувся і більше не вмикається. Або ті, у кого мобільник періодично мимовільно відключається. А щасливцям, які не зіткнулися з подібними бідами, буде корисно знати, як чинити в таких випадках. Давайте розберемо можливі причини таких несправностей на прикладі таких ситуацій:
Ситуація №1
Увечері, прийшовши додому, ви поставили телефон на зарядку, а вранці зняли з кабелю телефон, який не вмикається. У вас шок. Ви дістаєте з нього акумулятор, вставляєте назад - нічого не змінюється. Реакції на зарядний пристрій немає. У чому ж причина.
1. Перш ніж панікувати, перевірте, а чи не згоріла у вас зарядка. Для цього візьміть будь-який інший телефон і упевніться, чи йде заряд. Якщо ні, значить, вам пощастило - просто використовуйте справний зарядний пристрій. Аналогічна проблема може бути і з кабелем.
2. Якщо із зарядкою все ОК, тоді теж рано засмучуватися - залишається варіант так званого "акумулятора, що глибоко сів". Що це таке. У нормі рівень заряду батареї коливається від 3,6 до 4,2 вольта. Причому виробник так калібрує апарат, що напруга акумулятора в 3,6 вольт відповідає 0% індикації заряду, а 4,2 вольта, своєю чергою, 100% -ам. Коли телефон правильно відкалібрований, після досягнення мінімального заряду батареї контролер живлення вимкне апарат, а під час натискання кнопки ввімкнення відображатиметься індикатор повної розрядки. Якщо посадити телефон "до упору", а потім після повного розряду кілька разів запустити апарат, "пересмикнувши" батарею, - телефон може розрядитися нижче допустимого мінімуму (3,6 вольт). І зарядити його в такому стані звичайний зарядний пристрій уже не зможе. У домашніх умовах розв'язати проблему "акумулятора, що глибоко сів" проблематично, але можливо. Для цього дістаньте батарею телефону, під'єднайте зарядний пристрій і, затиснувши кнопку ввімкнення, вставте акумулятор. Якщо екран телефону засвітився і пішов заряд - вам пощастило. Якщо ні, доведеться звернутися по допомогу до фахівця, який зарядить акумулятор на спеціальному блоці живлення. Таке обладнання просто зобов'язане бути навіть у найменшій майстерні, а з процедурою "старту батареї" знайомі навіть найбільш недосвідчені майстри.
3 Ще однією причиною "невключайки" без реакції на зарядний пристрій може бути зламане гніздо телефону. У такому разі апарат запускається після заряджання акумулятора, наприклад у сервісі, але після повного розрядження його знову неможливо зарядити й увімкнути. Поломки на кшталт цієї зазвичай розвиваються поступово. Найімовірніше, у телефона вже були проблеми із зарядкою, але їх успішно вирішували хитрим чином під'єднаним кабелем (догори дриґом, натягнутим прищіпкою тощо), але в один "чудовий" момент усі ваші ноу-хау перестають працювати, і гніздо зарядки просто відламується від плати. На жаль, вирішити таке питання вдома дуже складно, і найімовірніше, доведеться звернутися в сервіс. Тут важливо розуміти, що якщо ви вже давно мучите і себе, і телефон усілякими "пристосуваннями", то цілком можливо, що виламане гніздо вже накоїло біди на платі (наприклад, повідривало сусідні з ним елементи). Тож не варто затягувати з такою поломкою. І ще. Якщо ви вже здали телефон у сервіс, обов'язково вимагайте, щоб після ремонту вам повернули замінену деталь. Багато "майстрів" лінуються міняти гніздо зарядки, а просто підпаюють старе. Що зовсім не усуває проблему. Вони усувають тільки наслідок - відірване гніздо, але забувають про першопричину - поганий контакт цього самого гнізда із зарядним пристроєм.
Ситуація №2
Ваш телефон був повністю заряджений, ви користувалися ним і він згас просто у вас на очах. Причини можуть бути такі:
1. Проблема може бути в банально відійшовшому акумуляторі. У процесі використання телефону в акумуляторний відсік потрапляє пил. Дрібні частинки цього самого пилу засипаються між контактами АКБ і контактною колодкою телефону, створюючи в процесі тертя діелектричний наліт. В один прекрасний момент його кількість може досягти свого критичного мінімуму і живлення просто перестає надходити до вашого телефону.
У такому разі для ввімкнення телефону необхідно дістати і знову вставити батарею. Якщо допомогло, візьміть канцелярську гумку й акуратно - щоб не пошкодити контакти - протріть нею контактні групи на телефоні та на акумуляторі. Використовувати для чищення горілку, одеколон або навіть медичний спирт категорично заборонено, адже навіть у чистому медичному спирті міститься 4% води.
Якщо ж проведені маніпуляції не дали очікуваного результату, тоді варто перевірити, наскільки щільно сидить акумулятор у батарейному відсіку. За наявності люфту підіжміть батарею шматочком картону так, щоб вона щільно стикалася з контактною колодкою.
2. Далі йде неробоча кнопка ввімкнення. Припустимо, ви поговорили телефоном, закінчили виклик, заблокували екран кнопкою ввімкнення, а ось розблокувати вже не змогли. Візуально ви бачите, що телефон не вмикається і ніяк не реагує на кнопку ввімкнення. Ви пересмикуєте батарею, знову намагаєтеся запустити - реакції нуль. Робите контрольний дзвінок на заздалегідь відключений вами ж телефон, і дзвінок йде в нікуди. Як дізнатися, що у вас поламана кнопка ввімкнення і зрозуміти причину її несправності. Визначається ця проблема встановленням телефону на зарядку. Якщо індикація зарядки з'явилася, а телефон, як і раніше, не реагує на ваші старання його запустити, отже, з високою часткою ймовірності кнопка наказала довго жити. Основними причинами таких поломок є механічні пошкодження, потрапляння вологи, природний знос ну і, звісно ж, заводський дефект. На жаль, виправити кнопку ввімкнення в домашніх умовах вкрай складно. Швидше за все вам доведеться вдатися до допомоги фахівців.
3. Датчик наближення. Цей датчик спрацьовує під час розмови при прикладанні телефону до вуха, блокуючи екран від випадкових натискань. У разі його поломки після здійснення дзвінка екран гасне і не запалюється навіть після того, як ви прибираєте телефон від вуха. Телефон продовжує думати, що ви по ньому розмовляєте. Якщо не звернути увагу на те, що з динаміка, як і раніше, доноситься голос вашого співрозмовника, може здатися, що телефон завис або вимкнувся. Така поломка часто трапляється після невдалого ремонту сенсорного екрана в неспеціалізованих СЦ або після падіння телефону. Щоб переконатися, що у вас вийшов з ладу саме цей датчик, просто дочекайтеся, коли на "тому кінці дроту" повісять слухавку. Якщо після закінчення розмови дисплей знову засвітився, отже, діагноз вашому телефону поставлено. Ремонт датчика наближення можливий тільки в сервісному центрі.
4. "Злетіло програмне забезпечення". Напевно, найпоширеніша поломка телефону. Ну, якщо не найпоширеніша, так точно найулюбленіша. Згадайте горезвісне: "глючить - треба перепрошити", яке, я впевнений, ви й самі не раз застосовували. На жаль, прошивка телефону - це не панацея. Тим паче в разі, якщо апарат не вмикається. Але коли варто взятися за перепрошивку?
  • якщо смартфон завис під час використання, а після "пересмикування" батареї не реагує на кнопку ввімкнення
  • телефон не завантажується далі заставки
  • телефон циклічно перезавантажується, доходячи до одного і того-ж місця в процесі запуску
У разі програмної поломки всі ці симптоми мають постійний характер. Якщо ж телефон іноді запускається, іноді ні - потрібно думати про важку апаратну поломку.
5. Апаратна поломка телефону, спровокована виходом з ладу електронних вузлів. Звичайно ж діагностику таких несправностей варто проводити в умовах сервісу.
Ситуація №3
Найнеприємніші випадки, коли ви самі стали причиною поломки апарата.
1. телефон втоплений або залитий водою. У такій ситуації потрібне негайне втручання кваліфікованого фахівця. Єдине, чим ви можете бути корисні, - максимально швидко знеструмте пристрій, не намагайтеся його вмикати і, тим більше, заряджати. Знайте, навіть добре просушений у домашніх умовах телефон ризикує стати "брелоком для ключів", якщо на нього дати живлення. Думаю, не в кожного знайдеться вдома ізопропіловий спирт, ультразвукова ванна, паяльна станція і бінокулярний мікроскоп, тож довірте такі ремонти професіоналам. Яких заходів можна вжити, якщо телефон потонув далеко від цивілізації, я розповім у наступній статті - "Що робити, якщо я втопив свій телефон".
2. Ви впустили телефон і він перестав вмикатися. Пов'язано це з механічним пошкодженням пайки, розривом поверхневих доріжок або, того гірше, міжшаровим дефектом системної плати. На рівні з вологою, такі поломки зараховуються до складних і виправити їх у домашніх умовах неможливо.
Made on
Tilda