Корисні статті

Що робити, коли телефон потрапив у воду

Насамперед не варто панікувати і впадати у відчай.
Звісно, ви засмучені тим, що ваш вірний помічник вийшов з ладу. Але в паніці ви можете зробити телефону тільки гірше. Спершу здається, що води було не так вже й багато, - "Подумаєш, він лише на секунду пірнув в унітаз", - і одразу ж намагаєтеся ввімкнути апарат. Потім слідує підключення до зарядки, незважаючи на те, що ще кілька хвилин тому заряд був повний. Ну а якщо телефон все-таки увімкнувся, просто сушіть його на батареї, або що ще гірше, феном. Так усунути наслідки "купання" не вийде, а всі ці маніпуляції можуть завдати непоправної шкоди апарату. У цій статті я розповім, яких заходів варто вжити в разі намокання телефону.
Що необхідно зробити насамперед, а чого робити категорично не варто.
1. Насамперед слід знеструмити апарат. Негайно витягти акумуляторну батарею, а в разі, якщо ваш телефон нерозбірний - примусово вимкнути його кнопкою ввімкнення (Power). У жодному разі не можна запускати апарат, а тим більше підключати його до зарядного пристрою - навіть якщо ви його висушили. Вода є чудовим провідником, а в сучасній мікроелектроніці відстані між елементами настільки малі, що крапля води може закоротити одразу кілька важливих вузлів. Висохла ж вода залишає після себе оксидну плівку, яка теж має струмопровідні властивості і в разі подачі живлення може бути небезпечною для внутрішніх компонентів пристрою.
2. Після знеструмлення апарата беремося за сушку. Але сушку правильну. У жодному разі не можна використовувати фен - він тільки задує воду в ті місця, з яких навіть в умовах сервісного центру вичистити її буде дуже проблематично. Найкраще протерти телефон звичайною паперовою серветкою, при цьому не забувши відкрити акумуляторний відсік і приділити увагу роз'ємам навушників, зарядки та отворам динаміків. Суха серветка має пористу структуру і добре вбирає вологу. Тим же, хто вважає, що телефон варто просушити на батареї або під сонячними променями, відповім так - можливо, ці методи і хороші, але вимагають часу. А його у вашого телефона немає. Що швидше пристрій потрапить до майстерні, то більше у нього шансів ще довго служити вірою і правдою. Мало не забув, сушіння в мікрохвильовій печі, так само як і сушіння в духовці - найгірші варіанти. Після таких екзекуцій навіть найдосвідченіший майстер навряд чи відновить телефон
3. Як же бути, якщо ви виконали попередні приписи, але можливості віднести апарат у сервіс найближчим часом немає. У такому разі необхідно максимально прибрати вологу з телефону. Помістіть пристрій (попередньо розкривши корпус, якщо це можливо) в ємність з абсорбуючим матеріалом і щільно закрийте кришку. У ролі абсорбенту згодяться подрібнена паперова серветка, силікагель (пакетики з ним часто кладуть у коробки з взуттям і технікою), а ще, вибачте за нескромність, звичайна жіноча прокладка. В її основу входить поліакрилат натрію, здатний поглинати вологи вдесятеро більше за власну масу. І що більше крапельок намальовано на упаковці прокладок (дівчата мене зрозуміють), то більше така прокладка прийме на себе вологи. Крильця в даному випадку значення не мають - засіб інтимної гігієни все одно доведеться розпатрати))) До речі, дитячі підгузки теж можуть бути використані. Багато хто радить використовувати в цих цілях рис і всілякі інші крупи, але в їхніх абсорбувальних властивостях я не впевнений. Ще часом рекомендують замість сушіння занурити втоплений телефон у спирт, мотивуючи це тим, що він не зашкодить апарату, а навпаки, забере на себе вологу. Але медичний спирт, який можна без рецепта дістати в аптеці, називається "спиртом для обробки медичного інструментарію" і має 70 градусів. Тобто на 30% складається з води. Навіть якщо вам пощастило знайти 96% спирт, що продається під виглядом якогось антисептика, знайте, він все одно не чистий, та й замочувати нерозібраний електронний пристрій у черговій рідині як мінімум нерозумно. Спирт точно зашкодить підсвічуванню дисплея, найімовірніше виведе з ладу мікрофон і, потрапивши в корпус, значно погіршить роботу камер. Про шкоду горілки для телефону я взагалі мовчу. Її хіба що можна буде застосувати пізніше - для хоробрості або заспокоєння нервів))
4. Завершальним етапом реанімації потопельника все одно стає похід до сервісного центру. Причому вибір СЦ теж дуже важливий. "Водні" ремонти є одними з найскладніших, оскільки вода завдає шкоди пристрою одразу в декількох місцях. Не кожен майстер зможе усунути таку комплексну поломку, і в результаті можуть проявитися такі наслідки неякісного ремонту:
  • Телефон починає швидко розряджатися. Якщо під важливими елементами залишиться окис, контакти можуть закоротити між собою, тим самим підвищуючи енергоспоживання апарата.
  • Погіршується контакт у гнізді заряду або в роз'ємі гарнітури.
  • Періодично перестають працювати динаміки та мікрофон. Нормальному функціонуванню перешкоджає оксидна плівка, залишена майстром на контактах цих компонентів.
  • Руйнуються контакти. Це найстрашніший наслідок потрапляння вологи, який може вивести з ладу телефон без можливості відновлення. Якщо вчасно не відновити пошкоджену пайку, то під дією мікрострумів і часу вона починає кришитися. Для її повної деструкції достатньо невеликого механічного пошкодження, наприклад, падіння телефону з висоти 20 см на килим. Якщо такі пошкодження відбуваються на видимих ділянках плати, то досвідчений майстер зможе усунути неполадки. Але коли контакти руйнуються під мікропроцесорами, ремонт апарата або неможливий, або економічно недоцільний.
Підбиваючи підсумки статті, скажу таке - якщо ваш телефон потрапив у воду, не впадайте у відчай. Суворо дотримуйтесь рекомендацій і, я впевнений, ви ще покористуєтеся своїм улюбленим девайсом.
Made on
Tilda