Корисні статті

Чому мій смартфон повільно заряджається або не заряджається зовсім

У цій статті я постараюся розібрати основні причини виникнення проблем із зарядкою телефону. І так, давайте розберемося, які види несправностей бувають:
1. Телефон розрядився повністю і не хоче заряджатися. Не варто забувати, що найпростішою причиною такої поломки може бути банальна несправність зарядного пристрою, тож, перш ніж "бити на сполох", просто скористайтеся іншою зарядкою. Також подібна ситуація може мати місце при так званому "глибокому розряді". Що ж означає цей термін. У нормі акумуляторна батарея телефону працює в певному діапазоні напруги, зазвичай він лежить у межах 3.4 Вольта - 4.4 Вольта. Нижня позначка відповідає 0% заряду батареї, а верхня 100% заряду. Коли напруга на батареї знижується до мінімуму, контролер живлення "розуміє", що телефон розряджений і дає команду на вимкнення. Як правило, власник апарата одразу ставить його на зарядний пристрій і потім продовжує користуватися своїм, уже повністю зарядженим телефоном. Але так відбувається не завжди. Коли у вас немає можливості оперативно зарядити свій телефон, батарея може розрядитися нижче допустимої напруги. Для літієвих батарей властивий так званий ефект "саморозряду" - здатність розряджатися навіть без навантаження. Особливо відчутний цей процес на вже зношених батареях, а також у холодну пору року, оскільки низькі температури погіршують ефективність літієвих батарей у кілька разів. У такому разі звичайний зарядний пристрій уже може не зарядити вашу батарею, і вам доведеться звернутися по допомогу до фахівців, які допоможуть "розштовхати" вашу батарею до гранично допустимої напруги і дати їй змогу заряджатися від штатного зарядного пристрою. Варто зазначити, що деякі апаратні та програмні поломки телефону спричиняють подібний ефект. Наприклад, під час софтових збоїв окремі програми можуть не давати телефону вчасно відключитися, і телефон "згасне" не на допустимих 3.4 Вольтах, а, наприклад, на 3.2 Вольтах. У такому разі, крім швидкого розрядження, телефон матиме ще й постійну проблему з "глибоко розрядженою батареєю". Попадання вологи часто викликає мікро-короткі замикання, які, як і в попередньому випадку, розряджатимуть батарею швидше, навіть у вимкненому стані телефону.
2. телефон заряджається дуже повільно. Причин такої несправності може бути безліч, починаючи від найбанальніших і закінчуючи складними апаратними поломками. Давайте розберемо їх усі по черзі. Як і в попередньому випадку, перше, на що варто звернути увагу, це зарядний пристрій. Часто-густо, ми купуємо якісний блок живлення, але при цьому абсолютно ігноруємо USB-кабель. Думка, що швидкість зарядки безпосередньо залежить від потужності блоку, докорінно помилкова. Між пристроєм, що заряджається, і блоком живлення знаходиться "провідник", чим дешевший цей провідник, тим менше виробник поклав у нього міді, чим менше міді в провіднику, тим він тонший, чим тонший провідник, тим більше він перетворюється на нагрівальний елемент, а не провідник. У таких USB-кабелях енергія витрачається на нагрівання довкілля, а не на зарядку пристрою. Такий самий ефект мають старі кабелі - дріт усередині провідника багатожильний, згодом жили переламуються, стоншуючи його переріз і перетворюючи кабель із провідника на нагрівач. Подібні провідники настійно не рекомендується використовувати. На те є низка причин:
  • поганий кабель не раціонально використовує енергію;
  • користувач у спробі "зловити момент", коли телефон заряджається, у прямому сенсі слова, накручує кабелю "хвіст", підкладаючи під нього сторонні предмети, вигинаючи кабель у неймовірних фігурах, у такий спосіб розбиваючи гніздо зарядки свого телефону;
  • перебитий кабель може спричинити коротке замикання, зіпсувавши внутрішні вузли телефона або, навіть, створити пожежу.
Наступною причиною повільного заряджання телефону може стати роз'єм зарядки. Поганий контакт у системному роз'ємі може не давати телефону можливість заряджатися на повну потужність. Ба більше, окрім звичних для нас + і - у гніздах сучасних смартфонів використовуються так звані сигнальні контакти, які передають електроніці телефону інформацію про зарядний пристрій і про те, який максимальний струм можна отримати від такого джерела живлення. Часто поламаний системний роз'єм має не пошкоджені контакти + і -, але неробочі сигнальні контакти. У такому разі заряд телефону відбувається в так званому "аварійному" режимі - не на повну потужність, оскільки телефон не знає характеристик зарядного пристрою. Найчастіше, виходу з ладу роз'єму зарядки передує постійна відсутність контакту кабелю з роз'ємом. Вирішити проблему з гніздом зарядки в домашніх умовах буде вкрай складно. Найімовірніше, вам буде необхідно звернутися по допомогу до фахівців. Вибираючи сервісний центр, зверніть увагу на те, чи пропонують вам протестувати ваш зарядний пристрій і провести діагностику, чи одразу кажуть, що ми поміняємо вам роз'єм і все буде добре. Це може багато чого сказати про компетенцію фахівців, адже тільки поганий хірург покладе пацієнта на операційний стіл, не призначивши йому аналізи. Ще однією причиною повільного заряджання телефону може бути несправність акумуляторної батареї. Це досить рідкісна причина, але вона теж має право на існування. Виявити таку несправність можна тільки шляхом заміни батареї, тому, намагайтеся купувати акумулятор тільки там, де вам зможуть повернути за нього гроші в разі, якщо його заміна не дасть очікуваного результату. І нарешті, - складні апаратні поломки. Всупереч думці обивателів, на платі сучасних телефонів за функцію зарядки відповідає далеко не один контролер живлення. Ба більше, у багатьох смартфонів навіть контролер живлення не один, а два і більше. За заряд відповідають так само ключі заряду, процесор і десятки, а то й сотні елементів, що знаходяться в "обважуванні" цих мікросхем. Звісно ж, розібратися з такою поломкою самостійно у користувача немає жодних шансів. Тому, я постараюся дати вам рекомендації, як підібрати сервісний центр, який не просто відремонтує ваш апарат, а хоча б не зробить гірше. Для початку, біжіть від фахівців, які вам твердо стверджують, що точно знають причину несправності. Тільки Філіппінські хірурги вміли робити безкровні операції, але, на жаль, вони були шарлатанами. Не провівши діагностику, жоден фахівець, навіть найдосвідченіший, не зможе озвучити точну причину несправності. Звичайно ж, є типові поломки, властиві для певних моделей, але "правильні" професіонали вам завжди скажуть, - спочатку діагностика, потім ремонт. Завжди читайте відгуки про компанію в Google - ці відгуки неможливо модерувати. Рейтинг понад 4 говорить про те, що щонайменше 80% клієнтів довіряють цій установі. І ще, чим більше відгуків, тим імовірніша їхня правдивість. І наостанок, слухайте своє серце :)
3. телефон розряджається на зарядному пристрої. Тут відразу варто внести ясність. Жоден зарядний пристрій не здатний розряджати телефон. Що ж тоді відбувається, коли апарат, що перебуває на зарядці, постійно зменшує свій заряд. І так, одразу поясню - сучасний смартфон у запущеному стані (розблокований екран, увімкнене підсвічування, працюють додатки) споживає від 0.3А/год до 1.2А/год. Нормальний струм зарядки від 0.8А/год до 2А/год. Тобто, в нормі струм зарядки перевищує струм споживання і, як наслідок, навіть під час використання, телефон заряджається, а не розряджається. Але, коли струм заряду занадто слабкий (поганий кабель, поламано гніздо зарядки, складна апаратна поломка) або споживання смартфона вище за норму (коротке замикання на платі, програмні несправності), у такому разі заряд може бути нижчим за споживання і, як наслідок, ми спостерігатимемо розряд апарата. Що ж робити в такому разі. Для початку виключіть типові проблеми із зарядним пристроєм і системним роз'ємом, якщо ж це не допомогло - зверніться по допомогу до кваліфікованих фахівців.
Сподіваюся, ця стаття була для вас корисною та інформативною. Якщо вас цікавить більше подібної інформації, підписуйтесь на наш YouTube канал.

Made on
Tilda